Pohoda v Egyptě

Datum: 19.03.2012 | Vložil: Martina a Jonáš

Před odjezdem do Egypta, kde jsem byla se svým 8letým synem, který zde byl poprvé a velice se těšil, jelikož od malička čteme Egyptskou historii a má spoustu zajímavých knih, jsem si našla tento Sárinky web.
Se Sárou jsme byli na 3 výletech. Všechny úžasné. Moře, poušť a nejkrásnější 2 denní zájezd do Luxoru. V Luxoru jsem byla již před 2 roky, ale pouze ve dne a s autobusovým zájezdem, který se nedá se Sářiným vůbec srovnávat.
Nejenže jsme se dozvěděli důležité info o Luxorském chrámu a Karnackém, cestě mezi nimi, ale nejkrásnější byla návštěva Karnaku na nočním úžasném představení, kdy jsem měla i tzv. "Husí kůži".
Něco tak nádherného člověk málokdy vidí a opravdu to stojí za to. Až nyní, když jsme se vrátili, jsem si našla na stránkách www.soundandlight.com.eg, že se tato představení konají téměř na všech památkách v Egyptě. Právě v Karnaku jsme byli a byl to naprosto úžasný zážitek. Na stránkách není, bohužel, vidět celé to nádherné panorama i s osvětleným mrtvým břehem (Údolí králů, královen,...), ale zobrazuje se zrcadlení tohoto příběhu v jezeře očištění, což je úchvatné.
Večer jsme ještě projeli kočárem střed města i osvícený chrám v Luxoru, no úžasný zážitek.
Hotel jsme měli super, a navíc jsme si jej mohli vybrat. Bydleli jsme přímo u chrámu v Karnaku. Díky, Mohamede.
Tento noční zážitek byl pro mě naprosto úchvatný a každou další návštěvu Egypta chci spojit s prohlídkou chrámů a pyramid v noci.
Mohamed se o nás staral na výletě do pouště, nikdo nás neobtěžoval, byl zlatý.
Sárinko, Mohamede, moc Vám děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

Přidat nový příspěvek